Kuchnia to niezwykle istotne pomieszczenie, które stanowi niejako serce każdego domu. To właśnie tutaj spędza się najwięcej czasu na przygotowywaniu pysznych posiłków czy pieczeniu ciast.

Czasami może się jednak zdarzyć, że domownicy nie mają zbyt dużo miejsca na urządzenie przestronnej kuchni. Niewiele przestrzeni nie oznacza jednak od razu, że pomieszczenie stanie się mniej funkcjonalne. Wręcz przeciwnie, mała ilość miejsca sprawi, że wszystko będzie pod ręką, a przygotowywanie posiłków przebiegnie znacznie szybciej.

Meble w małej kuchni — przede wszystkim kolory

Podczas urządzania jakiegokolwiek pomieszczenia sporą uwagę należy poświęcić kolorom. To właśnie one w dużej mierze odpowiadają za ostateczny wygląd całego wnętrza. Barwy to również bardzo ważny element, który należy uwzględnić podczas urządzania szczególnie małej kuchni. Dzięki odpowiednio dobranym odcieniom można bowiem optycznie powiększyć pomieszczenie i sprawić, że będzie wydawało się dużo przestronniejsze.

W małej, ciasnej kuchni, odpowiednia kolorystyka ma bardzo duże znaczenie. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, warto zdecydować się na jasne barwy w tym wnętrzu. Podczas aranżacji należy dążyć do tego, aby taka kolorystyka całkowicie zdominowała całą kuchnię.

Warto postawić przede wszystkim na jasne ściany oraz podłogi. Jednak równie ważne jest, aby zwrócić uwagę na odpowiedni kolor mebli. Im elementy wyposażenia będą miały jaśniejsze odcienie, tym większa stanie się kuchnia.

Kuchnie na wymiar, Rybnik — idealne do małych pomieszczeń

Największą zaletę mebli na wymiar stanowi fakt, że można je z powodzeniem zastosować w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego, jaki jest jego metraż. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku kuchni.

Kuchnie na wymiar (Rybnik) to najlepszy sposób na to, aby zagospodarować każdy skrawek wolnej przestrzeni. Dzięki temu nawet w wyjątkowo małym pomieszczeniu istnieje możliwość umieszczenia szuflad oraz szafek, w których będzie można przechowywać najpotrzebniejsze przyrządy do gotowania.

Decydując się na kuchnię na wymiar, warto jednocześnie postawić na sprzęty AGD do zabudowy. Ich największą zaletą jest fakt, że są dużo mniejsze od wolnostojących odpowiedników i pozwolą zaoszczędzić cenne centymetry na przestrzeń roboczą.

Co równie ważne, sprzęty można jednocześnie dyskretnie ukryć. Dzięki temu kuchnia będzie spójna i stanie się dużo bardziej estetyczna. Poza tym poruszanie się po takiej przestrzeni jest uproszczone – nawet w przypadku wyjątkowo małych, ciasnych kuchni.

Meble do małej kuchni — co jeszcze warto wiedzieć?

Mimo, że meble mogą zajmować cenną przestrzeń i ograniczać miejsce w kuchni, co niekiedy okazuje się zgubne w ciasnych pomieszczeniach, odpowiednio dobrane mogą nawet optycznie powiększyć przestrzeń. Jak to możliwe?

Bardzo ważne jest ich odpowiednie rozmieszczenie. Przede wszystkim muszą znajdować się w jednej linii i być umieszczone równo. Takie rozmieszczenie nadaje wrażenie uporządkowanego ładu. Sprawia to, że kuchnia staje się dużo przestronniejsza oraz zyskuje dodatkową głębię.