Medycyna to jedna z najstarszych dziedzin nauki, która bada ludzki organizm, jego zdrowie i stara się przeciwdziałać oraz leczyć chorych. Każda wizyta u lekarza bądź w placówce medycznej wiąże się z konkretnymi zasadami i ryzykiem. Wydawać by się mogło, że pójście na najzwyklejszą kontrolę jest w pełni bezpieczne, poniekąd jest to prawda, jednak trzeba pamiętać o niektórych zasadach higieny.

Powodem tego jest to, że każdy pacjent przebywający w danej placówce, mimo wszystko jest narażone na zarażenie się wszelkimi drobnoustrojami. Spowodowane jest to tym, że tego typu ośrodki to budynki zamknięte, przez które przewija się każdego dnia cała masa ludzi, którzy również przychodzą tutaj po to, aby dbać o własne zdrowie. Nikt nie ma świadomości, czy dana osoba przechodząca obok nie jest chora na żadną chorobę zakaźną. Zachowanie odpowiedniej higieny przed i po zapewnia zwiększone bezpieczeństwo.

Kluczem do tego jest przede wszystkim dezynfekcja, która jest sposobem chroniącym przed niebezpiecznymi mikroorganizmami przez cały czas.

Czym jest dezynfekcja?

Dezynfekcja to pojęcie nie aż tak stare, ponieważ same techniki dbania o higienę, antyseptyka i aseptyka to pojęcia stosunkowo młode w medycynie. Tak naprawdę do początków ubiegłego wieku ludzie borykali się z problemami i powikłaniami spowodowanymi brakiem odpowiedniej sterylności przy nawet najprostszych zabiegach medycznych. Dezynfekcja polega na usuwaniu niebezpiecznych mikroorganizmów z powierzchni, ludzkiego ciała lub powietrza. Dokładnie i skrupulatnie przeprowadzona potrafi nawet usunąć 100% drobnoustrojów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków dezynfekujących możliwe jest usunięcie wszelkich grzybów, bakterii czy wirusów. Większość osób nie ma nawet świadomości, że powietrze również jest i powinno być odpowiednio dezynfekowane.

Ryzyko zakażeń i dezynfekcja powietrza w pomieszczeniach

Jak wiadomo, każdy codziennie przebywa w różnych miejscach, które są sporymi skupiskami ludzi. Znajdując się w takich pomieszczeniach każdy człowiek narażony jest na możliwość zachorowania lub złapania jakichś drobnoustrojów. W zamkniętych budynkach bardzo często jest duszno lub można odczuć niezbyt przyjemne zapachy. Spowodowane jest to tym, że w tego typu miejscach dostęp do świeżego powietrza jest szczególnie ograniczony. Przebywając w placówce, w której nie dochodzi tlen z zewnątrz, a jedynie oddycha się tym samym, którym każdy wokół oddycha, zwiększa się ryzyko zachorowalności.

Dlatego też tak istotna jest dezynfekcja powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, o której mówi się stosunkowo rzadko. Można tego dokonać przy pomocy różnych, nowoczesnych technologicznie urządzeń, które aktywnie będą usuwały niebezpieczne mikroorganizmy, a przy tym zamaskują nieprzyjemne zapachy, docierające do nozdrzy.

Sposoby dezynfekcji powietrza

Podstawowym sposobem dezynfekcji powietrza jest po prostu regularne wietrzenie pomieszczeń. Jednak aktualnie coraz bardziej popularne staje się stosowanie nowoczesnych technologii w walce z niebezpiecznymi mikroorganizmami. Od wielu lat na rynku działa firma Activtek, która swoje urządzenia opiera o technologię ActivePure RCI, czyli Promieniowanie Jonizujące Katalityczne. Firma ta w swojej ofercie posiada różne urządzenia dezynfekujące powietrze, które dopasują się idealnie do najróżniejszych zamkniętych pomieszczeń. Aktywnie usuwają niebezpieczne drobnoustroje, dotleniają zamknięte budynki oraz maskują nieprzyjemne zapachy. Nowoczesna technologia daje znacznie więcej możliwości i zapewnia gwarancję jakości oraz skuteczność działania. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://activtek.pl/urzadzenia-activtek/induct-5000/.

Dezynfekcja powietrza – dlaczego warto?

Dezynfekcja powietrza jest bardzo istotna, tak samo, jak każda inna. Ludzie powinni zwracać szczególną uwagę na to, czym oddychają w zamkniętych pomieszczeniach. Jest to ważne, ponieważ tlen to coś, bez czego nikt nie jest w stanie normalnie funkcjonować, jest niezbędny do wykonywania prawidłowych funkcji życiowych. Dlatego też wysoka jakość zdezynfekowanego powietrza przynosi same plusy. Zmniejsza zachorowalność, a tym samym zwiększa odporność i wydajność osób, które je wdychają. Każdemu zależy przecież na zdrowiu i jakościowym życiu.