Gdy zbliżają się letnie dni, stajemy przed dylematem odnośnie tego, jakie wybrać okulary przeciwsłoneczne. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji, z których jedne są godne uwagi, a inne mogą nie dać nam komfortu. Proces zakupu trzeba dokładnie przemyśleć, tak aby oprawki tego typu służyły nam przez kilka sezonów. Najważniejszą funkcją okularów przeciwsłonecznych jest z pewnością solidna ochrona przed słońcem. Jak wiadomo, nadmiar słońca bywa szkodliwy, także dla naszych oczu. Warto zatem kupić dobre okulary przeciwsłoneczne, które dodatkowo ciekawie się zaprezentują. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne? Gdzie znajdziemy ciekawe propozycje? O czym trzeba pamiętać?

Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne? To pytanie nurtuje wiele osób. Pamiętajmy o tym, że ciekawe propozycje znajdziemy na stronie https://optyk-klank.pl/chanel-sun/. Co ciekawe, okulary te przydadzą nam się nie tylko latem, lecz także przez cały rok. Trzeba mieć na uwadze to, jaki filtr UV mają okulary. Raczej nie warto wybierać byle jakich wersji ze straganu, które narażają nasze oczy na niebezpieczeństwo. 

Faktem jest, że okulary przeciwsłoneczne w letnie dni są niezbędnym elementem garderoby. Wychodząc z domu, trzeba o nich pamiętać. Mają za zadanie chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni UVA oraz UVB. Promieniowanie tego typu dociera do siatkówki i niestety może ją uszkodzić. Soczewka naszego oka ma zmienną absorpcję UV, co zależy od wieku. Nic więc dziwnego, że starsze osoby są szczególnie narażone na uszkodzenia oczu. Jeśli nie wiemy, jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne, skorzystajmy z pomocy optyka w profesjonalnym salonie. 

Niezawodne okulary przeciwsłoneczne

Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne? W gąszczu propozycji łatwo jest się pogubić. Bardzo ważne jest to, aby nosić je bez względu na porę roku. Nawet w pochmurne dni promieniowanie UV przenika przez chmury. Zbyt długie przebywanie na słońcu zwiększa ryzyko wystąpienia chorób oczu, w tym zaćmy, skrzydlika, czerniaka, zapalenia spojówek itp. Pamiętajmy o tym, że funkcjonalność może iść w parze z ciekawym stylem okularów. Postawmy na niezawodne okulary z dobrym filtrem, które podkreślą codzienne stylizacje. Jednakże najważniejsza jest tutaj wysoka ochrona oczu. 

 

O czym trzeba pamiętać?

Odpowiedź na pytanie, jak wybrać okulary przeciwsłoneczne nie zawsze jest jednoznaczna. Istnieje wiele ciekawych opcji, które warto mieć na uwadze. W trakcie zakupu zwracajmy uwagę na to, czy okulary dobrze spełniają swoje funkcje ochronne. Najczęściej skupiamy się na ładnym kształcie oprawek, jednak to nie jest najistotniejsze. Znaczenie mają filtry przeciwsłoneczne i poziom zaciemnienia.

Co jeszcze jest istotne? Wybierajmy takie okulary przeciwsłoneczne, które zablokują 99-100 procent promieniowania UV. Jeśli oprawki nie mają odpowiednich filtrów, nasze oczy rozszerzają się, dlatego do oczu dostaje się więcej szkodliwych promieni. Musimy zatem sprawdzić informacje o mocy filtra UV. Najlepsze propozycje stawiają na filtr UV 400, który całkowicie pochłania szkodliwe promienie słoneczne. Nie zapominajmy o tym, że pełną ochronę dają także szkła z filtrem polaryzacyjnym i powłoką antyrefleksyjną.

Szkła polaryzacyjne

Coraz częściej spotykamy się z określeniem szkła polaryzacyjne. Czym są takie okulary? To nowoczesne wersje szkieł, które neutralizują oślepiające odblaski. Jednocześnie zwiększają komfort, dlatego widzimy w bardziej wyrazistych barwach. Każdy, kto lubi aktywności na zewnątrz, powinien mieć na uwadze okulary z polaryzacją. To bardzo dobra opcja dla kierowców i osób uprawiających sporty wodne oraz zimowe. Okazuje się, że powłoka antyrefleksyjna także daje wiele korzyści. Zapobiega odbijaniu się światła od oczu i okularów, dlatego oczy mniej się męczą. 

Na rynku znajdziemy także modne lustrzanki, które bardzo dobre chronią oczy. Proces wyboru jest zależny od naszych oczekiwań, preferencji i jakości okularów przeciwsłonecznych. Markowe rozwiązania doskonale zabezpieczą nasz wzrok.