Utarło się stwierdzenie, że do salonów urody oraz spa przychodzą tylko kobiety, jednakże w końcu po wielu latach zaczyna się to zmieniać i mężczyźni również postanawiają zadbać o siebie i korzystać z oferowanych usług. Tak naprawdę już od około lat 80. XX wieku coraz więcej mężczyzn zaczynało korzystać z usług kosmetyczek, tylko że dopiero, teraz kiedy mamy coraz bardziej nowoczesne czasy jest to rozpowszechniane i nagłaśniane. Fakt, że mężczyźni też chcą o siebie dbać nie jest powodem do wstydu. Równocześnie z tym wszystkim coraz częstszym zjawiskiem jest zainteresowanie płci męskiej masażem. Z takiego więc powodu należy dowiedzieć się, jaki masaż w Białymstoku dla mężczyzny wybrać?

Prezent dla mężczyzny – masaż Białystok

Zdecydowanie najczęściej wybieranym masażem przez mężczyzn jest masaż ciała. Przyjęło się, że płeć męska woli masaże, które nie tylko będą działały relaksująco, ale również aktywnie wpływają na mięśnie ciała. Warto jest przybliżyć to, dlaczego właściwie dobrze jest robić masaże ciała. Celem tego zabiegu jest poprawa stanu psychosomatycznego. Dobrze zrobiony masaż bez wątpienia ma działanie holistyczne, inaczej całościowe. Równocześnie wpływając pozytywnie na ciało, wpływa tak samo na umysł i samopoczucie. Masaż niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia psychicznego, fizycznego, a nawet i dla urody, ponieważ istnieje możliwość wykonywania również masaży w medycynie estetycznej.

  • Masaż dla zdrowia fizycznego – jest jedną z lepszych metod leczenia narządów ruchu. Powoduje on rozluźnienie napięć i szybszą regenerację zmęczonych mięśni oraz wzmacnia osłabione mięśnie, tym samym zapobiegając zanikom z jakiejkolwiek bezczynności. Masowanie także jest pomocne podczas leczenia stanów obniżonego ciśnienia oraz przy niektórych chorobach obwodowego układu krążenia, lub przy niewydolności serca.
  • Masaż dla zdrowia psychicznego – dzięki zabiegom masażu można obniżyć pobudliwość nerwów czuciowych skóry oraz usunąć nadwrażliwość wywołaną na przykład stresem bądź hałasem. Niweluje ból głowy i pomaga zmagać się z depresją.
  • Masaż dla urody – polega na manualnym usunięciu zrogowaciałego naskórka i wydzieliny gruczołów skórnych. Ułatwia on oddychanie skórze, a dzięki przyspieszeniu krążenia krwi i limfy zapobiega powstawaniu zastojów oraz obrzęków.

Jaki będzie idealny masaż – Białystok

Męska klientela ma trochę inne oczekiwania w porównaniu z kobiecą, dlatego pomocne może okazać się doradzenie w kwestii podjęcia wyboru odpowiedniego masażu. Jakie masaże najlepiej sprawdzą się podczas obsługi mężczyzn?

  • masaż kalifornijski – idealnie sprawdzi się szczególnie u tych klientów, którzy poszukują ukojenia psychicznego oraz delikatnego i czułego dotyku. Masaż polega na traktowaniu ciała jako całości i nie jest specjalnie skomplikowany. Posiada on pewnego rodzaju atrakcyjność gestów. Zalicza się do przyjemnych masaży zarówno dla osoby masowanej, jak i samego masażysty.
  • masaż szwedzki – wiele zalicza go jako idealny do potrzeb mężczyzn. Skupia się on na mięśniach, wykonując zdecydowane ruchy. Zachowuje w tym wszystkim również płynność. W zależności od potrzeb można go wykonywać mocniej i słabiej.
  • orientalne masaże bez olejków – typu tajski, shaitsu. Podczas masażu pozostaje się w ubraniach.