Lot balonem to świetna atrakcja dla osób lubiących ekstremalne rozrywki. Wybierając propozycję dla siebie trzeba wziąć pod uwagę, że nie każde miejsce zapewni takie same przeżycia. Wrażenia estetyczne niedostępne w wielu innych miejscach, może zapewnić lot balonem nad Tatrami.

Kto powinien zdecydować się na taką rozrywkę?

Spędzenie kilku długich chwil na wysokości jest przede wszystkim dla osób, które nie mają lęku wysokości lub lubią go świadomie przełamywać. Dlatego, żeby zdecydować się na ekstremalny lot balonem nad Tatrami, warto mieć świadomość swoich lęków, by nie spędzić kilkudziesięciu minut w przestworzach, walcząc z nieprzyjemnymi fizycznymi objawami. Może zdarzyć się, że na taki lot zaprasza się kogoś. Powodów może być kilka – od chęci podzielenia się kosztami aż do planowania niezwykłych oświadczyn. I chociaż nie ma powodów do wątpienia w bezpieczeństwo lotów, zasada jest jedna – musisz mieć stuprocentową świadomość tego, jak dana osoba może zachować się w obliczu gigantycznych wysokości.

Lot balonem nad Tatrami – cena

Koszt przelotu balonem zależy od wielu czynników. Na pierwszy plan wychodzi tu miejsce oraz wielkość balonowej gondoli – im więcej chętnych, tym bardziej obniża się stawka za osobę. Niestety to sprawia, że trudno jest określić dokładną cenę. A w kontekście lotu balonem – ile kosztuje taka atrakcja jest dla wielu kluczową informacją. Jak można się spodziewać, cena będzie wyższa w Tatrach niż w przypadku przelotu nad potencjalnie mniej urokliwymi miejscami w kraju. Nie bez znaczenia jest też dzień, w którym lot miałby się odbyć (w weekend niestety zazwyczaj zapłacisz więcej). W każdym razie należy być przygotowanym na wydatek rzędu przynajmniej kilkuset złotych. Zawsze warto obserwować stronę z usługą, gdyż można trafić na ofertę promocyjną.

Niecodzienne przeżycie – czego możesz się spodziewać?

Lot balonem to złożone doświadczenie. Na całą tę przyjemność należy przeznaczyć kilka godzin. Przed każdym lotem odbywa się obowiązkowe szkolenie, a sam balon należy odpowiednio przygotować. Generalnie większość lotów trwa godzinę. Ląduje się w sporej odległości od miejsca startu – trzeba więc przeznaczyć około godzinę na powrót do punktu wyjściowego, który zazwyczaj jest w cenie usługi. Zawsze musisz mieć świadomość, że zaplanowany z góry kilka miesięcy wcześniej lot, może się nie odbyć. Ostateczną decyzję podejmuje pilot, który musi ocenić warunki atmosferyczne, by móc stwierdzić, że atrakcja będzie całkowicie bezpieczna. 

Kto może być zainteresowany?

Dla wielu zainteresowanych przeszkodą będzie to, ile kosztuje lot balonem. Jako, że często cena takiego przelotu może być dużą częścią miesięcznego budżetu, jest to świetny sposób na uczczenie niezwykłych okazji. W tych wyjątkowych okolicznościach często świętuje się urodziny albo osiągnięty wielki sukces. W ten jedyny w swoim rodzaju sposób spędzić warto rocznicę. Także, wspomniane wcześniej, podniebne zaręczyny zapiszą się na zawsze we wspomnieniach i zrobią wrażenie. Czasami istnieje nawet możliwość wykupienia specjalnego zaręczynowego pakietu. 

Wyjątkowe wrażenia

Nie jest też powiedziane, że lot balonem koniecznie musi być prezentem czy wiązać się z jakąś osobistą celebrą. Loty sprawdzą się bardzo dobrze jako atrakcja turystyczna. Lot balonem w Tatry i jego cena, sprawiają jednak, że tę przyjemność trzeba określić jako kosztowną. Ale ta cena nie bierze się znikąd – jest pochodną wygody, najwyższego bezpieczeństwa oraz wrażeń. Nie ma innej możliwości, by móc bezpiecznie podziwiać Podhale z takiej perspektywy. Z pewnością nawet miejscowi mogą być zaciekawieni tym sposobem podziwiania Tatr.

Jak widać, przed podjęciem decyzji o wyruszeniu w krótką, krajoznawczą, powietrzną wycieczkę, trzeba przemyśleć sporo kwestii. Wziąć pod uwagę swoje lęki i możliwości finansowe. Nie ma jednak wątpliwości, że w przypadku lotu balonem nad Tatrami cena rekompensowana jest możliwością obcowania z przyrodą w niezwykłej perspektywie.