Dobry sen w nocy jest wypadkową wielu czynników. Jednym z nich jest sypialnia. Jeśli jest za dużo światła lub za dużo hałasu, sen nie jest najlepszy. Jak więc poprawić jego jakość? Pierwsze rozwiązanie to dobre rolety. Blokują poranne słońce i przedłużają spokojny sen. Jaki rodzaj rolet do sypialni wybrać? 

Jakie rolety do sypialni? – cechy szczególne

Położenie pokoju względem stron świata będzie miało duży wpływ na dopasowanie rolet w sypialni. Dlatego w przypadku sypialni położonych na południu lub zachodzie świata należy rozważyć wspomniane wcześniej rolety zaciemniające, zwłaszcza jeśli nie zwijamy rolet w ciągu dnia. Nie wszyscy producenci oferują rolety z powłoką, która z jednej strony odbija światło i ciepło. Większość rolet zaciemniających to po prostu produkty o gęstszym splocie. Nasz sklep oferuje rolety zaciemniające, które odbijają 100% promieni słonecznych. Jeśli wybierzemy ciemne tkaniny i rolety pochłaniające światło, sypialnię można zamienić w małą saunę. Rolety zaciemniające do sypialni są dobrym pomysłem przy urządzaniu sypialni z kilku powodów.

Rolety na wymiar, czy gotowe?

W przeciwieństwie do standardowych rolet, rolety przygotowywane indywidualnie na wymiar idealnie dopasowują się do rozmiaru i kształtu okna. Producenci rolet, określając konkretne wymiary okna, mogą przygotować rolety wewnętrzne. Szczelnie zakryje szybę lub wnękę okienną. Rolety niestandardowe zapewniają chłód w upalne dni i chłód w długie słoneczne dni. Co więcej, dzięki niestandardowym roletom, które idealnie zasłaniają okna, możesz czuć się w nocy swobodnie we własnym domu, mieszkaniu czy biurze, wiedząc, że nie będziesz patrzeć z oczu budynku. Jak mówi stare powiedzenie, wszystko idzie dobrze, ale nic się nie dzieje. Nadaje się również do rolet wewnętrznych. Kupując w markecie  gotowe rolety na wymiar okna standardowego trzeba zaufać producentowi nie tylko w wyglądzie rolet, ale przede wszystkim w ich funkcji. Szukając idealnego rozwiązania warto skorzystać z lokalnych firm oferujących rolety na wymiar – Katowice.

Jakie rolety wybrać do sypialni? – materiałowe

Rolety materiałowe cieszą się popularnością od wielu lat. Są uważane za bardzo wszechstronne i praktyczne. Występują w wielu różnych wariantach, co ułatwia dobór osłon okiennych w zależności od wystroju wnętrza i osobistych upodobań. Opisane rodzaje rolet mają wiele zalet, które warto poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej. To prawdziwy hit dla tych, którzy stawiają na sprawdzone rozwiązanie. Rolety materiałowe nie tylko prezentują się nienagannie, ale również mają doskonałe parametry użytkowe. Opisane rodzaje rolet wykonane są z różnych materiałów, a dobór powinien opierać się głównie na parametrach użytkowych. Wiele zależy od tego, w jakim pomieszczeniu będzie osłona okienna. Należy wziąć pod uwagę pewne warunki wewnętrzne. Mowa tu głównie o kuchni, przedpokoju czy łazience. Wybierz materiał, który dobrze znosi zmiany wilgoci i temperatury.

Rolety materiałowe dzień i noc to rolety wykonane z dwóch materiałów – jeden grubszy i gęściej tkany, drugi delikatny i pusty. Stosowane naprzemiennie pozwalają uzyskać różne efekty. Możesz całkowicie zaciemnić pomieszczenie, możesz wsunąć okiennice na parapet, ale wpuścić światło do pomieszczenia przez otwory w wyciętym materiale. Podobny efekt można uzyskać z plisami – okiennice te są montowane na skrzydle i w zależności od potrzeb można je nasunąć na część okna lub przeciągnąć na całej długości okna. 

Rolety do sypialni – rzymskie

Często rolety rzymskie są pierwszym wyborem przy urządzaniu kuchni, biura czy łazienki. Rzadziej, gdy wnętrza charakteryzują się eleganckim szykiem, np. królują style: retro, glamour, art deco czy nowojorski. Wystarczy dobrać odpowiednią tkaninę, a rolety mogą stanowić uzupełnienie wnętrza. Tu do akcji wejdzie aksamit, świetnie sprawdza się jako materiał zaciemniający w sypialniach, a do tego jest przyjemny w dotyku, doskonale współgra ze światłem i miękko je odbija. Niezależnie od stylu rolety wykonane z tkaniny żakardowej sprawdzą się w każdym eleganckim wnętrzu. Wzory mogą dopełnić wnętrze i nadać mu poczucie elegancji.