Salon to najbardziej reprezentacyjna przestrzeń w każdym domu lub mieszkaniu. To właśnie tutaj najczęściej przyjmuje się gości czy spędza czas w rodzinnym gronie. Z tych względów aranżacja tego pomieszczenia zajmuje sporo czasu i wymaga przemyślenia sporej liczby aspektów. Dzięki temu salon nie tylko będzie prezentował się efektownie, ale również będzie przytulny oraz funkcjonalny.

Producent żaluzji w Krakowie

Wśród ważnych aspektów, o których nie można zapomnieć w trakcie planowania wystroju salonu, są okna. Przestrzeń w ich pobliżu powinna zostać zaaranżowana w taki sposób, aby móc łatwo i bez problemów dostosowywać natężenie promieni słonecznych wpadających do środka. Pomocne w tym zadaniu okazują się rolety. Jakie modele warto wziąć pod uwagę w trakcie aranżacji salonu?

Jakie żaluzje wybrać do salonu? Pionowe lamele

Pionowe żaluzje to dość nietypowy i nadal stosunkowo rzadko spotykany pomysł. Jednak, jeśli zostaną dobrane we właściwy sposób, potrafią znacząco odmienić charakter wnętrza. Żaluzje składające się z pionowych lameli doskonale sprawdzą się w przypadku okien o dużych rozmiarach. Niekiedy zdarza się, że przeszklenie zajmuje sporą część ściany albo z salonu prowadzą szklane drzwi na zewnątrz. W takim przypadku warto postawić właśnie na to rozwiązanie.

Ponadto pionowe żaluzje świetnie sprawdzą się w niewysokich pomieszczeniach. Dzięki ich zastosowaniu optycznie wydłużysz przestrzeń, dzięki czemu ta będzie wydawać się przestronniejsza. Pamiętaj jednak, że jeśli przyświeca Ci ten cel, zastosuj lamele w jasnych, przygaszonych kolorach.

Jakie żaluzje to dobry wybór do salonu? Drewno i bambus

Z kolei żaluzje z drewna lub bambusa to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych rozwiązań. Co wpływa na ich częsty wybór? Przede wszystkim tego typu elementy wystroju prezentują się wyjątkowo estetycznie, a równocześnie dodają mnóstwa ciepła i przytulności przestrzeni. To sprawia, że salon staje się jeszcze bardziej komfortowy.

Co więcej, żaluzje wyprodukowane z drewna bądź bambusa bardzo łatwo dopasowują się do salonów zaaranżowanych w różnej stylistyce. Tego typu akcesoria można spotkać zarówno w pomieszczeniach urządzonych zgodnie ze stylem skandynawskim, nowoczesnym, loftowym, jak i klasycznym. Ich uniwersalny charakter sprawia, że właściciele domów oraz mieszkań bardzo cenią sobie to rozwiązanie.

Na jakie żaluzje do salonu warto się zdecydować? Aluminium

Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że aluminiowe żaluzje to nie do końca dobra opcja, warto lepiej ją przeanalizować – szczególnie pod kątem funkcjonalności. Tego typu elementy wystroju doskonale zatrzymują promienie słoneczne wpadające do wnętrza. Dzięki temu stanowią skuteczną barierę, która pozwoli na zapewnienie optymalnego oświetlenia.

Ponadto aluminiowe żaluzje świetnie zapobiegają również nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. To bardzo pożądana cecha zwłaszcza latem, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Co prawda, nie każdy producent żaluzji Kraków lub w innym mieście zapewnia w swojej ofercie aluminiowe modele, jednak zdecydowanie warto poświęcić dłuższą chwilę na poszukanie odpowiedniej marki.