Rolety okazują się świetną pomocą, zwłaszcza w upalne i długie letnie dni. To dzięki nim można regulować dopływ światła słonecznego do pomieszczenia. Świetną alternatywą dla tradycyjnych firan czy zasłon okazują się być rolety dzień noc (Bydgoszcz). Łączą one w sobie walory użytkowe materiałowych rolet oraz żaluzji. Ponadto bardzo szeroki wybór wzorów oraz kolorów sprawia, że takie wyposażenie może być świetnym pomysłem na ciekawą aranżację pomieszczenia.

Czym są rolety dzień-noc?

Rolety już od wielu lat stają się ozdobą salonów oraz sypialni. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są rolety dzień noc. Czym różnią się od zwykłych rolet. Przede wszystkim wyróżnia je sama konstrukcja. Składają się one z poziomych pasów tkaniny, które następnie nawija się na specjalny wał w dwóch równoległych do siebie warstwach. Taka budowa gwarantuje dużo lepszą kontrolę promieni słonecznych, które wpadają do pomieszczenia. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w miejscach, które są bardzo mocno nasłonecznione.

W przypadku tradycyjnych rolet promienie słoneczne ogranicza się przy pomocy jednego, podnoszonego pasa tkaniny. Daje to jednak dosyć ograniczone możliwości sterowania światłem. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku rolet dzień noc. Pasy tkaniny różnią się między sobą poziomem przezroczystości. Zwykle te umieszczone na jednej warstwie przepuszczają więcej światła od drugiej warstwy. Właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu coraz więcej osób sięga po rolety dzień-noc.

Dlaczego warto kupić rolety dzień noc?

Już od kilku sezonów rolety dzień noc można spotkać w coraz większej liczbie mieszkań. Dużo osób docenia zalety tego prostego w obsłudze wyposażenia domu. To, co je wyróżnia, to z pewnością bardzo łatwy montaż oraz szeroka dostępność rozmiarów. Dzięki temu odpowiednie rolety dzień noc (Bydgoszcz) można założyć na poszczególne okno. Użytkownicy doceniają je także ze względu na bardzo dużą funkcjonalność oraz efektowny wygląd.

Rolety dzień-noc pozwalają użytkownikowi na perfekcyjną regulację światła wpadającego do pomieszczenia. Na przemian zaciemniające i przezroczyste pasy tkaniny pozwalają na stworzenie idealnego klimatu w każdym pomieszczeniu. Ponadto montaż takich rolet jest całkowicie bezinwazyjny. Nie wymaga bowiem wiercenia w ścianie żadnych dziur, jak w przypadku zakładania zwykłych karniszy. Ponadto szeroki wybór kolorów sprawia, że można w ciekawy sposób zaaranżować każde wnętrze. Spokojne kolory świetnie sprawdzą się w klasycznym wystroju, natomiast te ostrzejsze nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Rolety dzień noc (Bydgoszcz) są niezwykle uniwersalne. Sprawdzą się nie tylko w prywatnych domach, ale również w biurach czy budynkach użyteczności publicznej. Jest to niezwykle ważne w przypadku dużych korporacji. Wpadające promienie słoneczne skutecznie utrudniają pracę na komputerze, odbijając się od ekranu monitora. Dzięki zastosowaniu rolet dzień-noc można zniwelować ten problem i zapewnić pracownikom komfortowe warunki do pracy.