Masaże od lat są chętnie wykorzystywane zarówno w celach relaksacyjnych, jak i leczniczych. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów rehabilitacji, który skutecznie wspiera regenerację organizmu. Pomaga w zwalczaniu pooperacyjnych i pourazowych dolegliwości, posiada także liczne efekty kosmetyczne. Dzisiaj skupimy się na pozytywnych korzyściach, których dostarcza profesjonalny masaż.

Pomoc w walce ze stresem

Masaże zlecane są przez lekarzy osobom, które narażone są na ogromne dawki stresu, który jest dla nich trudny do zwalczenia. Problemy zawodowe, intensywny tryb życia czy choroba bliskiej osoby powodują, że często nieświadomie napinamy niektóre partie mięśniowe, w szczególności kark. Profesjonalny masaż pozwoli się zrelaksować i choć na chwilę zapomnieć o problemach codzienności. Usunięcie powstałych napięć znacznie poprawi komfort życia i pozytywnie wpłynie na kondycję psychiczną i dobre samopoczucie danej osoby.

Poprawa krążenia

Wykonywanie masażu pozwala dostarczyć do tkanek i narządów większą ilość tlenu oraz substancji odżywczych, tym samym znacznie poprawić krążenie krwi. Takie działanie umożliwia szybsze usunięcie zbędnych produktów przemiany materii. Lepsze krążenie to mniejsze ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, a także żylaków. Masaże wspomagają pracę serca, zmniejszając opór krwi w tętnicach.

Przyspieszanie regeneracji organizmu i eliminowanie bólu

Profesjonalny masaż leczniczy jest świetną formą rehabilitacji. Prawidłowo stosowane techniki takie jak ugniatanie, rozcieranie czy oklepywanie pozwalają na przyspieszenie procesów regeneracyjnych organizmu. Zalecane są osobom, które przeszły operację bądź są po urazie takim jak zwichnięcie, złamanie czy chociażby skręcenie. Regularne masaże zwiększają zakres wykonywanych przez pacjenta ruchów i rozluźniają pospinane mięśnie będące przyczyną dolegliwości bólowych.

Zapobieganie kontuzjom

Masaże zalecane są także osobom aktywnym. Cykliczne działanie w ten sposób na narażone na uszkodzenie stawy i mięśnie pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji. Dobrze wykonany masaż po treningu rozluźni napięte tkanki i sprawi, że włókna mięśniowe będą się szybciej regenerować, dzięki czemu na kolejnym treningu możliwe będzie osiągnięcie jeszcze lepszych wyników.

Przyspieszenie metabolizmu i poprawa wyglądu skóry

Masaże wykazują także szerokie właściwości kosmetyczne. Masaż skutecznie przyspiesza metabolizm, tym samym poprawiając wygląd naszej skóry. Zostaje ona odżywiona, jej koloryt się wyrównuje, a powierzchnia skóry staje się gładsza w dotyku. Masaż podnosząc temperaturę skóry, prowadzi do przyspieszenia metabolizmu, a więc ułatwia spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Profesjonalny masaż pozwala usunąć cellulit i widoczne na skórze obrzęki, dodatkowo zwiększa jej jędrność.

Masaż – Jastrzębie Zdrój

Aby masaż przyniósł jak najwięcej wyżej opisanych korzyści, powinien być wykonywany przez specjalistów, którzy potrafią dobrać technikę masażu do specyfiki danego problemu. Ważny jest tutaj poziom nacisku, a także intensywność, z jaką wykonywane są poszczególne ruchy. Profesjonalne masaże w Jastrzębiu Zdroju wykonywane są przez wykwalifikowane osoby posiadające bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Pomogli oni niejednej osobie borykającej się z dolegliwościami fizycznymi, a także psychicznymi.