Wykończenie mieszkania pod klucz zajmuje trochę czasu, ale jeżeli chcesz być pewny tego, że nic nie brakuje na miejscu, musisz wykazać się ogromem cierpliwości. Skoro już tak długo czekałeś, to wytrzymasz jeszcze trochę, czyli do zakończenia wszystkich prac budowlanych.

Co ważne, jeszcze na etapie prowadzenia prac wykończeniowych trzeba podjąć wiele decyzji. Część z nich odnosi się do wyposażenia, jakie znajdować się będzie w łazience. Z uwagą należy podejść do wyboru mebli, jakie zostaną zamontowane w tym właśnie pomieszczeniu.

Plan na łazienkę

Wykończenie mieszkania pod klucz skupia się również na tym pomieszczeniu. Chociażby po to, aby móc każdego dnia wziąć przyjemną kąpiel lub szybki prysznic. O higienie ciała chyba nikomu nie trzeba przypominać. Zanim jednak cokolwiek zostanie wstawione do tego pomieszczenia, trzeba wykonać projekt. Wcześniej nie ma co ustawiać mebli, ponieważ można utrudnić sobie dostęp do sanitariatów. To one są najważniejszym elementem w tym właśnie miejscu.

Projekt łazienki (nawet wykonany odręcznie, samodzielnie na kartce) powinien uwzględniać nie tylko meble łazienkowe, ale również wannę i/lub prysznic. Wszystko zależne jest od tego, z jaką dokładnie powierzchnią ma się do czynienia. W pierwszej kolejności należy zdjąć ważne wymiary, aby mieć pewność, że szafki zmieszczą się w odpowiednim miejscu. Tak samo prysznic lub wanna. Przy tym należy również pamiętać o zachowaniu swobody w dostępie do wszystkich sprzętów, armatury czy mebli.

Dobrej jakości meble do łazienki

Mieszkanie pod klucz zostało już wykończone, a wstępne projekty wykonane? Teraz pozostało tylko poszukać odpowiednich mebli, w tym tych, jakie mają docelowo znaleźć się w łazience. Ze względu na specyficzne warunki panujące w tym pomieszczeniu (wysoki poziom wilgoci, duża temperatura), należy zwracać uwagę na to, jakie modele wybierasz. Musisz mieć pewność, że są w stanie poradzić sobie z wilgocią.

Meble łazienkowe muszą zostać wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Należy również sprawdzić, czy zostały one pokryte lakierem poliuretanowym. Jest to ten materiał, który ochrania wszystkie powierzchnie przed działaniem pary wodnej. Ważne są również te najmniejsze elementy, jak chociażby okucia, czy też uchwyty. Muszą one zostać zabezpieczone przed rdzewieniem.

Funkcjonalny komplet mebli

Meble łazienkowe nie tylko powinny doskonale wyglądać, ale przede wszystkim muszą cechować się funkcjonalnością, aby korzystanie z nich było w pełni wygodne. Do tego trzeba zadbać o to, żeby posiadały sporo miejsca do schowania różnych przedmiotów, np. środków do czyszczenia czy ręczników. W sklepach można spotkać się z poszczególnymi rodzajami mebli dedykowanych do łazienki:

  • szafki do umywalek – do wyboru są modele ze wpuszczaną umywalką w blat, jak również nadblatowe;
  • słupki – można podzielić je na modele posiadające drzwiczki, jak również te bez drzwiczek;
  • szafki wiszące – nad umywalką często można spotkać szafki, które dodatkowo zostają wyposażone w lustro. Dostępne są również tradycyjne egzemplarze;
  • komody.

Eleganckie meble do łazienki

Wygląd wbrew pozorom nie jest sprawą priorytetową – zdecydowanie ważniejszą kwestię stanowi solidne wykonanie. Nie oznacza to jednak, że na estetykę w ogóle nie można zwrócić uwagi. Jak najbardziej trzeba wziąć ją pod uwagę, a w szczególności, jeżeli zależy Ci na osiągnięciu konkretnego efektu wizualnego. Na szczęście producenci mebli do łazienki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zapotrzebowanie na nie jest duże. Co więcej, prześcigają się w tworzeniu rozwiązań w różnych stylach aranżacyjnych. Na rynku znajdziesz wiele opcji zarówno, jeżeli chodzi Ci o łazienkę urządzoną minimalistycznie, jak i tradycyjnie. Nie brakuje również osób, które chcą urządzić wnętrze na bogato – w stylu glamour. A może wybierzesz rozwiązania retro?

Warto zapoznać się ze wszystkimi ciekawymi opcjami, których w sklepach nie brakuje. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Dzięki temu uda Ci się urządzić łazienkę w sposób odpowiedni oraz estetyczny. Wystarczy, że wybierzesz meble, które będą w stanie poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wobec nich stawia to specyficzne pomieszczenie.