Prawo nieruchomości cechuje się wysokim stopniem skomplikowania. Ma ono ogromne znaczenie dla firm zajmujących się nieruchomościami. Jego znajomość jest szczególnie istotna wśród deweloperów i agencji nieruchomości. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym dokładnie jest prawo nieruchomości, zapoznaj się z artykułem.

Prawo nieruchomości – co to jest?

Prawo nieruchomości to zbiór przepisów, które regulują takie kwestie, jak rodzaj nieruchomości czy zasady obrotu nieruchomościami. Przepisy te znajdują się w licznych aktach prawnych. Do najważniejszych źródeł obejmujących informacje o prawie nieruchomości zalicza się m.in. Kodeks cywilny, ustawa o księgach wieczystych i hipotece, ustawa o własności lokali oraz ustawa Prawo spółdzielcze. Przepisy związane z prawem nieruchomości znajdują się także w ustawie o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz ustawie Prawo budowlane.

Prawo nieruchomości stanowi prawo prywatne, co oznacza, że nie oddziałuje ono na stosunki pomiędzy osobami prawnymi bądź fizycznymi. Co ważne, jedynym przedmiotem tego prawa są nieruchomości, przez co majątek ruchomy jest uregulowany w kodeksie cywilnym. Ponadto należy zaznaczyć, że nie ma jednego, konkretnego kodeksu prawa nieruchomości.

Dlaczego warto skorzystać z usług kancelarii zajmującej się prawem nieruchomości?

Prawo nieruchomości jest skomplikowane, a popełniając błąd, można narazić się na różnorodne konsekwencje. Z tego względu wszelkie kwestie związane z tym prawem warto konsultować z doświadczoną kancelarią oferującą pomoc prawną w przypadku gospodarowania i obrotu nieruchomościami. Profesjonaliści potrafią ustalić stan prawny danego budynku, rzetelnie ocenić ciążące na kliencie ryzyko związane z inwestycją oraz doradzić, na co zwrócić uwagę podczas danego przedsięwzięcia. Ponadto specjaliści od prawa nieruchomości są w stanie przygotować różnorodne umowy oraz opiniować dokumenty. Ponadto reprezentują oni klienta w sądzie podczas sporów w zakresie nieruchomości. Na pomoc kancelarii od prawa nieruchomości w Krakowie warto się zdecydować m.in. w przypadku sporu o zasiedzenie czy wywłaszczenie.

Jak znaleźć dobrą kancelarię od prawa nieruchomości w Krakowie?

Jeśli szukasz profesjonalnej kancelarii od prawa nieruchomości w Krakowie, to postaw na doświadczonych specjalistów zajmujących się od lat tym rodzajem prawa. Wybierz profesjonalistów, którzy mieli do czynienia z różnorodnymi sprawami i wyróżniają się wysoką skutecznością. Zanim zdecydujesz się na pomoc danej kancelarii, sprawdź opinie o jej usługach. Skorzystaj z oferty specjalistów cieszących się dobrymi rekomendacjami, którzy pomogli wielu klientom.

Pamiętaj, że dobry prawnik od prawa nieruchomości nie boi się wyzwań i chętnie podejmuje się nawet skomplikowanych zadań. Ponadto potrafi on podejść do swojego klienta ze zrozumieniem. Bardzo istotne, aby specjalista ten chętnie dzielił się swoją wiedzą, doradzał, posiadał umiejętność słuchania i przekazywał wszelkie informacje możliwie najprostszym językiem.