Jeśli codziennie korzystasz z samochodu, to z pewnością zastanawiasz się, jak utrzymać porządek w bagażniku, czyli w miejscu, gdzie są przewożone takie przedmioty jak parasole, dziecięce wózki, rowery, opony, zakupy lub akcesoria do piaskownicy. Ponadto w bagażniku samochodowym może zalegać kurz, brud, piasek, wilgoć lub pozostałości po jedzeniu. A jak skutecznie zadbać o porządek w bagażniku, aby nie wymagał częstego sprzątania?

Guma do bagażnika — czy warto?

W bagażniku kierowcy przechowują wiele rzeczy, które są im potrzebne do pracy, przez co muszą zawsze mieć je pod ręką. Bałagan w bagażniku nie tylko wygląda nieestetycznie, ale jest także niepraktyczny i może spowodować to, że cenne przedmioty ulegną uszkodzeniu w trakcie jazdy. Bardzo bezpiecznym i polecanym rozwiązaniem jest zakup gumy do bagażnika, ponieważ taki gadżet skutecznie zabezpieczy podłoże przed wszelkimi zanieczyszczeniami.

Poza tym gumę do bagażnika zdecydowanie łatwiej wyczyścisz niż podłogę w bagażniku, tym bardziej że struktura tego materiału jest odporna na przenikanie nieprzyjemnych zapachów oraz brudu. Na jej powierzchni możesz wygodnie ułożyć wszystkie przedmioty, a chropowata faktura sprawi, że nie będą się przesuwały w trakcie jazdy. Guma do bagażnika to także świetnie rozwiązanie dla osób, które przewożą wózki, hulajnogi lub inne akcesoria, z których korzystają małe dzieci.

Czy organizer to dobry sposób na porządek w bagażniku?

Na rynku znajdziesz wiele różnych organizerów, za pomocą których poukładasz przedmioty w bagażniku. Najprostszym rozwiązaniem będzie wybranie organizera w kształcie podłużnej siatki montowanej na rzepy. Możesz do niej włożyć drobne rzeczy użytku codziennego i akcesoria do pielęgnacji tapicerki samochodowej. Jednak w siatce produkty mogą się przemieszczać i mieszać ze sobą. Dlatego jeśli przewozisz dużo rzeczy, to rozważ zakup organizera w postaci materiałowej skrzyni z przegródkami. Dzięki przegródkom wygodnie posegregujesz wszystkie akcesoria, co znacznie ułatwi odszukanie właściwej rzeczy, gdy będzie potrzebna. Dobrze dobrany organizer to doskonały sposób na porządek w bagażniku, szczególnie jeśli wybierzesz model, który ma odpowiednią wysokość i szerokość.

Jak utrzymać porządek w bagażniku samochodu?

Jeśli chcesz utrzymać porządek w bagażniku, to poza praktycznymi gadżetami, musisz pamiętać także o regularnym wyrzucaniu śmieci i usuwaniu niepotrzebnych rzeczy. Kierowcy często wkładają do bagażnika wiele przedmiotów, a potem nie używają ich miesiącami. Takie rzeczy mogą łatwo ulec zabrudzeniu lub całkowicie stracić swoje właściwości. Dlatego jeśli nie korzystasz z danej rzeczy dłużej niż miesiąc, to od razu wyciągnij ją z bagażnika i zanieś do domu. Porządek w bagażniku samochodu możesz utrzymać również wówczas, gdy będziesz co najmniej raz na dwa miesiące odkurzać to miejsce za pomocą dedykowanej szczotki do odkurzacza. Dobrym pomysłem będzie także zawieszenie zapachu w bagażniku oraz postawienie w ustronnym miejscu pochłaniacza wilgoci.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Dbanie o porządek w bagażniku wcale nie musi być trudne, jeżeli przewożąc rośliny, żywność lub materiały budowlane odpowiednio je zabezpieczysz. Czasem wystarczy daną rzecz włożyć do dużej siatki lub owinąć specjalnym papierem, aby skutecznie uchronić podłogę bagażnika przed zabrudzeniem. Do przewożenia szkła lub innych delikatnych przedmiotów możesz wykorzystać folię bąbelkową. Dobrym zwyczajem będzie również oczyszczenie danej rzeczy z brudu i kurzu przed włożeniem jej do bagażnika. Jest to szczególnie istotne w przypadku wózków, hulajnóg i rowerów, ponieważ na ich kołach często osadza się błoto, piasek i inne równie trudne do usunięcia zanieczyszczenia.

Czysty bagażnik będzie Twoją wizytówką oraz ułatwi Ci wykonywanie codziennych czynności. Dlatego nie bagatelizuj bałaganu w tylnej części samochodu, tylko zakup odpowiednie akcesoria i poukładaj wszystkie przewożone rzeczy. Stosując się do tych prostych zasad, z łatwością utrzymasz porządek w bagażniku, dzięki czemu korzystanie z niego będzie wygodne i przyjemne.