Czyste okna bez smug są wizytówką każdego pomieszczenia. Dobre wrażenie jest dla nas ważne, kiedy przyjmujemy gości lub jako przedsiębiorca chcemy uzyskać pochlebną opinię klienta o naszym biznesie. Nie zawsze jest jasne, jak często myć okna. Od czego częstotliwość czyszczenia okien jest uzależniona? O tym w poniższym artykule.

Mycie okien — jak często?

Ponad osiemdziesiąt procent Polaków deklaruje, że myje okna zawsze wiosną (bądź tuż przed Świętami Wielkanocnymi), co jest spowodowane dużym zimowym zanieczyszczeniem, a także przed Bożym Narodzeniem. Ponad połowa ankietowanych czyści okna przed wizytą ważnych gości. Dlatego też uznaje się, że zwyczajowo minimalną ilością mycia okien w roku jest od dwóch do trzech razy.

Czynniki wpływające na zabrudzenie okien

Gdy już wiadomo, jaka liczba myć jest uznawana za standardową, trzeba przełożyć teorię na praktykę. Bo tak naprawdę, okna powinny być myte za każdym razem, gdy tylko poziom ich zabrudzenia tego wymaga. Zależy to od paru czynników. Jednym z najważniejszych jest lokalizacja budynku. Jeśli pomieszczenie znajduje się w dużym mieście, blisko fabryk, a także obok ruchliwej drogi, szyby będą brudzić się znacznie szybciej z powodu wysokiego zanieczyszczenia i pyłów. Trzeba też zwrócić uwagę na obiekty znajdujące się najbliżej okien — pylące drzewa, kable elektryczne, czy na których siadają ptaki (będące jednym ze źródeł zanieczyszczeń). Dodatkowo realny wpływ na wygląd okien ma panująca pogoda. Częste deszcze, wichury i burze będą tylko przenosić osad na szyby. Ostatnim czynnikiem wpływającym na częstotliwość mycia okien to funkcja lokalu, w którym się znajdują.

Mycie okien, Wrocław — cennik

Oczywiste jest, że odpowiedni wygląd to podstawa wielu prowadzonych działalności. Dobrze o tym wiedzą wszelakie sklepy, które prezentują swoje towary na witrynach sklepowych. Brudna szyba nie świadczy dobrze o interesie. Ale nie tylko tego rodzaju biznesy powinny mieć zawsze umyte okna. Także wszelakie restauracje i punkty gastronomiczne powinny mieć to na uwadze. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z jedzeniem, powinna panować wysoka kultura sanitarna. Te same wysokie standardy sanitarne są oczekiwane od punktów medycznych i kosmetologicznych.

Jeśli mowa o wysokich biurowcach, tu sprawa ma się inaczej ze względu na utrudniony dostęp do okien. Tu wymagany jest specjalistyczny sprzęt i doświadczenie osób myjących — chodzi nie tylko o rezultat, ale i bezpieczeństwo. Tu można sobie pozwolić na mycie okien dwa razy do roku. Nie jest to wtedy duży wydatek, jaki poniesiemy za mycie okien we Wrocławiu. Cennik dostępny jest najczęściej w Internecie.

Należy pamiętać też o myciu wejścia do biurowca i obszaru wokół, ponieważ to pierwsze miejsce, do którego wchodzą klienci i pracownicy. Dbanie o okna może być trudne, a w wielu przypadkach niebezpieczne. Warto wtedy poprosić o pomoc specjalistów. Takie usługi docenią zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy wiedzą, jak ważny w tym zawodzie jest czas, skuteczność i profesjonalizm. Wiele firm zdecydowało się na profesjonalne mycie okien we Wrocławiu. Cennik odgrywa tu ważną rolę, choć można znaleźć atrakcyjne oferty.