Wiele osób dbających o niezakłócony sen zastanawia się, jaka pościel jest najzdrowsza. Wśród najpopularniejszych opcji są len, bawełna, Tencel, bambus i bawełna egipska. Nie każdy materiał sprawdzi się równie dobrze. Na przykład flanela jest odporna na zagniecenia, ale zatrzymuje ciepło ciała, dlatego jeśli jest Ci gorąco, unikaj flaneli. Inną zdrową tkaniną jest jersey, czyli miękka, rozciągliwa tkanina wykonana z bawełny lub wełny. Jest odporna na zagniecenia i miękka w dotyku.

Pościel z naturalnych włókien

Naturalne włókna takie jak bawełna, jedwab i len są uważane za najzdrowsze rodzaje pościeli do spania. Wszystkie trzy materiały pomagają regulować temperaturę ciała. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Oto, na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie pościeli. Pamiętaj, że pościel bawełniana i jedwabna to niekoniecznie to samo. Oprócz ich jakości jest jeszcze kilka innych czynników, które również należy wziąć pod uwagę. Liczy się też wykończenie materiału.

Kupując pościel, zastanów się, jak często będziesz musiał ją czyścić. Wybór zestawu z łatwo zdejmowanymi pokrowcami oraz tkaniną nadającą się do prania w pralce pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Ochroni to również delikatne wewnętrzne podszewki poduszek i kołder. Pościel, która wymaga czyszczenia na sucho lub prania ręcznego będzie kosztować więcej wysiłku, ale też nakładów finansowych. Dla niektórych będzie to jednak jedyna opcja ze względu na, np. alergię.

Pościel z egipskiej bawełny

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaka pościel jest najzdrowsza, warto rozważyć taką, która jest wykonana z egipskiej bawełny. W porównaniu do innych rodzajów pościeli, bawełna egipska jest najtrwalsza i oddychająca. Tkanina ta w naturalny sposób odprowadza wilgoć i nie zbija się. Mówi się, że im więcej nici, tym bardziej miękki w dotyku materiał. Jednak w rzeczywistości jest to tylko sztuczka marketingowa. Osiąga się ten efekt poprzez liczenie przędzy, która jest skręcona razem i nie poprawia odczucia z dotyku tkaniny. Kupując pościel, pamiętaj, aby wybrać renomowaną markę, która przestrzega ścisłych standardów certyfikacji podczas procesu produkcji.

Pościel Hobby zapewnia niezakłócony sen. Poza tym nawet po kilku praniach będzie przyjemna w dotyku. Chociaż prześcieradła z egipskiej bawełny są droższe niż inne rodzaje pościeli, są one bardzo trwałe i będą przewyższać inne materiały przez dziesięciolecia. Powinieneś rozważyć zakup pościeli z bawełny egipskiej jako inwestycję, jeśli chcesz zapewnić sobie zdrowe środowisko snu. Istnieje wiele korzyści zdrowotnych wynikających z wyboru pościeli z bawełny egipskiej.

Tencel

Dlaczego tencel jest uważany jako zdrowa pościel? Ponieważ jest to biodegradowalna i ekologiczna tkanina o miękkim i delikatnym wrażeniu w dotyku, podobnym do jedwabiu. Jest również wysoce oddychająca i można ją dostosować do konkretnych wymagań. Jest naturalnie hipoalergiczna, odporna na zapachy i szybko schnie. Ponadto zapobiega rozwojowi bakterii, utrzymuje neutralną temperaturę i szybko odprowadza wilgoć.

W porównaniu z bawełną tencel jest oddychający i odprowadza wilgoć. Te cechy pozwalają mu regulować temperaturę, co jest idealne dla osób cierpiących na alergie lub po prostu chcących mieć jak najchłodniejszy sen. Ale pomimo swoich właściwości oddychających, prześcieradła z tencelu mogą być śliskie, co nie jest idealne dla każdego. W przeciwieństwie do bawełny materiał ten jest znacznie wytrzymalszy, co oznacza, że Twoje prześcieradła będą służyć przez wiele lat.

Bawełna organiczna to najzdrowsza pościel do spania?

Istnieje kilka zalet zakupu pościeli z bawełny organicznej. W przeciwieństwie do konwencjonalnych materiałów pościel z bawełny organicznej nie zawiera żadnych chemikaliów ani szkodliwych barwników. Jest również bardzo miękka i oddychająca. Wszystkie marki pościeli z bawełny organicznej są certyfikowane przez niezależne organizacje zewnętrzne. Dzięki temu można mieć pewność, że każda pościel z tego materiału spełnia odpowiednie standardy jakości.

Niezależnie od materiału, zawsze można znaleźć przeróżne wzory pościeli. Hobby, kwiaty, geometryczne kształty — w dobrze wyposażonym sklepie, znajdziesz to, co czego szukasz.